zorganizować wesele samemu?

Autor: Marzena Ramotowska – Ślubna Pracownia Olsztyn

Artykuł napisany dla Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych, opublikowany na Portalu Fajne Wesele.

Dzień ślubu to jeden z najpiękniejszych dni w naszym życiu. Marzymy o tym, aby był pełen miłości, wspaniały, wyjątkowy i idealnie zorganizowany. Taki, który na zawsze pozostanie w pamięci naszej i gości weselnych. Pragniemy, aby wszystko tworzyło spójną całość, pięknie się ze sobą komponowało i przy tym zapierało dech w piersiach uczestników uroczystości. Jednak jak przejść przez trudny proces organizacji skoro prawdopodobnie robimy to pierwszy raz w życiu?

Organizacja ślubu i wesela nie zawsze jest samą przyjemnością dla Młodej Pary. Często przysparza dużo nerwów, stresu, a niekiedy powoduje kłótnie między przyszłymi małżonkami. Co zatem zrobić by ten okres nie okazał się ciężką próbą dla naszego związku?

Zorganizujmy wesele samemu

Mamy dwie możliwości: pierwszą z nich jest organizacja ślubu i wesela samemu, jednak z zachowaniem dystansu do potencjalnych problemów, nieudogodnień i przeszkód. Im wcześniej zabierzemy się za organizację wesela, tym mniej będziemy się stresować, że coś pójdzie źle i nie zdążymy ze wszystkim na czas. Rozpoczynając organizację stwórzmy najpierw harmonogram przygotowań, abyśmy byli pewni, że nie przeoczymy kluczowych aspektów organizacji, wykonujmy „setki” telefonów, piszmy nieskończoną ilość maili, aby wybrać najlepszą spośród ofert na rynku. Nie zadowalajmy się pierwszą znalezioną propozycją, porównujmy wiele ofert i wybierzmy najbardziej pasującą dla siebie.  Najlepiej jeśli mamy polecone firmy, które okazały się niezawodne np. na znajomych weselu, wówczas będziemy pewni, że i na naszym prawdopodobnie nas nie zawiodą, choć często i po jednym weselu trudno stwierdzić ich stuprocentową niezawodność. Gdy już zbierzemy „komplet” podwykonawców, stwórzmy także szczegółowy scenariusz ślubu i wesela, aby nic ważnego nie umknęło naszej uwadze. Najlepiej poprośmy kogoś zaufanego (Świadka lub Świadkową), aby pilnował punktualności wszystkich zdarzeń i atrakcji etc.

 

Organizacja z profesjonalnym konsultantem

Jeśli jednak stwierdzimy, iż nie jesteśmy w stanie dobrze zorganizować uroczystości, stanowi to dla nas dużo stresu i niepotrzebnych frustracji, albo jeśli np. dużo pracujemy, przebywamy za granicą i nie mamy czasu na bieganinę, zatrudnijmy konsultanta ślubnego, który pomoże nam uporać się ze wszystkimi trudnościami. Warto jednak skorzystać z usług profesjonalnego i sprawdzonego konsultanta ślubnego, a takie sprawdzone osoby mogą być np. rekomendowane przez znajomych lub znalezione na stronie Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych: www.psks.pl – jedynej organizacji w Polsce, która zrzesza najlepsze firmy z całej Polski. Konsultanci ślubni należący do stowarzyszenia to osoby wiarygodne, doświadczone (aby znaleźć się w stowarzyszeniu muszą zorganizować odpowiednią ilość wesel i co roku udokumentować kolejną ilość zorganizowanych wesel, aby przedłużyć swoje członkowstwo) i dbające o standardy.

Po co naprawdę jest konsultant ślubny?

Konsultant ślubny jest po to, aby maksymalnie odciążyć Młodą Parę w przygotowaniach do ślubu i wesela. Taka osoba zawsze daje klientowi wybór usług, dostawców, produktów, nigdy nie podejmuje decyzji za klienta, czy też nie narzuca rozwiązań sprzecznych z oczekiwaniami. Profesjonalny konsultant ślubny działa według wskazówek klientów, wspiera w decyzjach zmierzających do podjęcia właściwych decyzji, ale nie narzuca swoich upodobań i preferencji, a przede wszytki pozwala oszczędzić bezcenny czas. Jedynym minusem zatrudnienia konsultanta ślubnego jest dodatkowy wydatek, ale czy nie jest on wart beztroskich przygotowań do ślubu i czasu, który macie wyłącznie dla siebie? Poza tym doświadczony konsultant ślubny jest w stanie wynegocjować dla klienta dobre stawki i rabaty. Przy samodzielnej realizacji nie byłoby szans na takie bonusy. Bardzo często sumując te oszczędności pokrywają one właśnie koszty zatrudnienia profesjonalnego organizatora.

Niezależnie od wyboru, jakiego dokonacie, czas przygotowań weselnych na zawsze pozostanie w Waszej pamięci. Nie pozwólcie na to, aby drobne spory zakłóciły radość z narzeczeństwa i w przedślubnym chaosie pamiętajcie o tym co najważniejsze – szczęściu, miłości i wspólnej przyszłości.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *