Gra w kolory – niebieski

Autor: Zuza Kuczbajska – Ślubna Pracownia Warszawa

Na naszym blogu pojawiają się od czasu do czasu pomysły na wesela tematyczne. W związku z rozpoczętą współpracą z portalem PobieramySię, zaczynamy cykl „gra w kolory”. Będziemy prezentować koncepcje, jak wokół jednego koloru zbudować całą scenografię ślubną i dopasować wszelkie inne elementy wesela.

Jako że zimno mamy za oknem, pozostaniemy na chwilę w mroźnych klimatach. Dziś na warsztat idzie kolor niebieski. Kilka propozycji wykorzystania tego koloru znajdziecie już we wpisie „zimowe wesele cz.2” i „niebiesko-szafirowe wesele – inspiracje„.  Ale zacznijmy od początku.

Wybór koloru, jako tematu przewodniego musi być przemyślany i konsekwentny. Przeważnie decyzja zapada na samym początku przygotowań, podczas poszukiwania koncepcji, inspiracji. Ten moment jest najlepszy. Mamy wtedy pełną swobodę dopasowywania elementów aranżacji do wstępnej koncepcji. Jednak czasem się zdarza, że chęć wystylizowania wesela pojawia się w trakcie przygotowań, gdy wybrany jest już lokal. A jest to element zasadniczy i dominujący. Należy wtedy postępować ostrożnie, aby nie pomieszać stylistyki. Dlatego proponujemy podpatrywać różne stylizacje w Internecie, a zwłaszcza na łamach naszego bloga.

Zastanawiając się, gdzie wpleść kolorowe akcenty możemy brać pod uwagę:

stroje – bardzo modne są obecnie kolorowe buty i szarfy u Panny Młodej. Pan Młody może mieć krawat lub butonierkę w kolorze przewodnim. Nie zapominajmy o świadkach. Oni również mogą założyć ubrania w ustalonym kolorze,

bukiet i butonierka – sam kolor kwiatów, albo tylko dodatki (np. wstążka na łodygach),

dekoracje – świeczki, kwiaty, wstążki, pokrowce, obrusy, oświetlenie sali tanecznej – ważne, aby były to akcenty, które nie przytłoczą kolorem całej aranżacji, a podkreślą stylizację,

papeteria – kolor najłatwiej wpleść w zaproszenia,winietki, karty menu czy table plan. Kolorowy może być papier, albo sam druk, czy dodatki tylu wstążki czy kryształki,

dania – tak! w zależności od tematu przewodniego możemy np. dopasować kolor dań w bufecie, ciastek, dekorację tortu weselnego.

Jest jeszcze masa innych możliwości, a wszystko zależy od Waszej odwagi. Zachęcamy do bawienia się kolorem, bo to sprawi, że Wasze wesele będzie inne, wyjątkowe i na długo pozostanie z pamięci gości. Czekamy na komentarze z Waszymi pomysłami.

Tekst powstał w oparciu o artykuł przygotowany dla portalu „PobieramySię„.

Ślubna Pracownia posiada kilkuletnie doświadczenie w organizacji ślubów i wesel międzynarodowych.  Do tej pory zorganizowaliśmy wesela m.in.:

 • polsko – angielskie
 • polsko – fińskie
 • polsko – rosyjskie
 • polsko – ukraińskie
 • polsko – francuskie
 • polsko – amerykańskie
 • polsko – holenderskie
 • polsko – australijskie
 • polsko – hinduskie
 • polsko – kubańskie
 • polsko – wietnamskie

Przy organizacji ślubów dla cudzoziemców zawsze działamy z uwzględnieniem i poszanowaniem tradycji obydwu narodów. Staramy się pokazywać specyficzne zwyczaje ślubne. Organizujemy wesela typowo polskie, aby zaprezentować naszą rodzimą tradycję, jak również wesela typowe dla innych kultur.

Wszyscy nasi konsultanci operują co najmniej językiem angielskim.

W celu zapoznania się ze szczegółowa ofertą, skrojoną na Wasze potrzeby, prosimy o wypełnienie kwestionariusza na podstronach naszych oddziałów, bądź w wersji angielskiej lub niemieckiej.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *