już wkrótce może być łatwiej o śluby cywilne poza USC

W Polsce śluby plenerowe nie mają długiej tradycji. Moda na nie przyleciała do nas głównie z USA. Wiele Par Młodych wymarzyło sobie śluby w parkach, przy pałacach, zamkach, na plaży. Niestety Polska to nie USA. Przyszło nam się zmierzyć z polskim prawem i biurokracją.

W większości miast zorganizowania ślubu poz USC to nie lada wyzwanie nawet dla konsultantów ślubnych. Pisano i mówiono o tym wielokrotnie w mediach ( np. Polska The Times, Rzeczpospolita, Janusz Weiss w Radio ZET). W mniejszych miejscowościach na szczęście urzędnicy są bardziej przyjaźnie nastawieni do nietypowych oczekiwań Par Młodych. Konsultantom Ślubnej Pracowni już wielokrotnie udawało się przekonać urzędników i mamy na swoim koncie wiele pięknych realizacji. Kilka z nich pokazanych jest w kolażu poniżej. Część odbyła się w plenerach, część w pałacach i salach muzealnych. Naszą najoryginalniejszą realizacją jest jednak ślub na morzu, na luksusowej motorówce.

Ku pociesze Młodych Par i konsultantów ślubnych Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji planuje prace nad nowym projektem ustawy o aktach stanu cywilnego. Od urzędników USC oraz MSWiA można nieoficjalnie usłyszeć, że w końcu uregulowana zostanie kwestia ślubów poza urzędem. Nie znamy szczegółów, ale liczymy, że przepisy w końcu będą sprzyjające.

sluby-poza-usc1

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *