Pomysły na świąteczne dekoracje!

Autorzy: Marzena Ramotowska i Anna Pietruszka – Ślubna Pracownia

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia przypominają nam trochę o nadchodzącym wielkim dniu ślubu i wesela, bo jak na perfekcjonistki przystało, zawsze staramy się, aby i te świąteczne dni były dopracowane w najdrobniejszym szczególe…;)

Jak zwykle przed zbliżającymi się świętami większość z nas szuka ciekawych pomysłów na dekoracje stołu, świątecznego wystroju domu, a także wysublimowanych inspiracji kulinarnych.

Skupiając się na aspektach gastronomicznych, pragniemy, aby serwowane dania, nie tylko zaskoczyły naszych gości smakiem, ale również wyglądem. Jest to o tyle ułatwione, że w ostatnim czasie bardzo pomocne są wszelkiego rodzaju programy kulinarne, dzięki którym łatwiej jest nam wszystkim znaleźć nowinki kulinarne.
Szukając sposobów uatrakcyjnienia dekoracji stołu, najczęściej sięgamy po inspiracje w internecie. Tu każdy jest w stanie znaleźć dekorację w wybranej przez siebie kolorystyce czy stylu.

dekoracje_na_swieta Źródło: 50plus50dobrzemieszkajmamkuchnie

Coraz więcej jednak osób, pomimo natłoku obowiązków w życiu codziennym, szuka możliwości włożenia w święta swojej własnej twórczości, przekazania w niej choć cząstki siebie. Wracamy do tradycji samodzielnie wykonanych dekoracji, indywidualnych opakowań prezentów czy elementów wystroju, jakże innych od tych, które możemy kupić w sklepach.
DIY to nie tylko nieograniczone możliwości na piękne ozdoby świąteczne, ale również radość ze spędzonych wspólnie chwil w gronie naszych najbliższych;)

Dziś postanowiłyśmy podzielić się z Wami kilkoma pomysłami na takie właśnie dekoracje zrobione samodzielnie! Niektóre z tych pomysłów możemy również wykorzystać w dekoracjach weselnych lub w przypadku opakowań prezentów dla gości.

DEKORACJE Z SERWETEK TORTOWYCH

dekoracje_z_serwetek Źródło: OtletSzigetKreativ

DEKORACJA Z CIASTA LUB PLASTELINY

dekoracaj_gwiazdki_z_ciasta Źródło: OtletSzigetKreativ

DEKORACJE Z CIENKIEGO FILCU

dekoracje_swiateczne_z_filcu Źródło: OtletSzigetKreativ

NIETYPOWE ŚNIEŻYNKI Z PAPIERU

dekoracje_sniezynki Źródło: OtletSzigetKreativ

DEKORACYJNE SŁOIKI

dekoracje_na_swieta_ze_sloikow Źródło: OtletSzigetKreativ

KALENDARZE ADWENTOWE

kalendarze_adwentowe Źródło: OtletSzigetKreativ

Zapraszamy również do obejrzenia filmików przedstawiających kilka inspiracji na nietuzinkowe opakowania na prezenty:

– dla Mamy
– dla Taty
– dla Dzieci

Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas inspiracje pomogą urozmaicić Wasze świąteczne dekoracje i wzbogacą Wasze święta!<3

 

 

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

3 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *