już wkrótce może być łatwiej o śluby cywilne poza USC

W Polsce śluby plenerowe nie mają długiej tradycji. Moda na nie przyleciała do nas głównie z USA. Wiele Par Młodych wymarzyło sobie śluby w parkach, przy pałacach, zamkach, na plaży. Niestety Polska to nie USA. Przyszło nam się zmierzyć z polskim prawem i biurokracją.

W większości miast zorganizowania ślubu poz USC to nie lada wyzwanie nawet dla konsultantów ślubnych. Pisano i mówiono o tym wielokrotnie w mediach ( np. Polska The Times, Rzeczpospolita, Janusz Weiss w Radio ZET). W mniejszych miejscowościach na szczęście urzędnicy są bardziej przyjaźnie nastawieni do nietypowych oczekiwań Par Młodych. Konsultantom Ślubnej Pracowni już wielokrotnie udawało się przekonać urzędników i mamy na swoim koncie wiele pięknych realizacji. Kilka z nich pokazanych jest w kolażu poniżej. Część odbyła się w plenerach, część w pałacach i salach muzealnych. Naszą najoryginalniejszą realizacją jest jednak ślub na morzu, na luksusowej motorówce.

Ku pociesze Młodych Par i konsultantów ślubnych Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji planuje prace nad nowym projektem ustawy o aktach stanu cywilnego. Od urzędników USC oraz MSWiA można nieoficjalnie usłyszeć, że w końcu uregulowana zostanie kwestia ślubów poza urzędem. Nie znamy szczegółów, ale liczymy, że przepisy w końcu będą sprzyjające.

sluby-poza-usc1

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *