Love is … 7 wskazówek, jak zachować romans w swoim związku

Jak nieść wzajemną miłość, zaufanie i pasję przez burze życia i rutyny w związku? Nie ma na to  jednego przepisu. Ale można skorzystać z doświadczenia Par, które wspólnie odnalazły drogę do szczęścia. W tym artykule dzielimy się sprawdzonymi sposobami, które pomogą Wam jeszcze bardziej zakochać się w swoim partnerze.

  • Nauczcie się języka miłości

Psychologowie są przekonani, że każdy człowiek ma swoje własne rozumienie miłości, czyli tak zwany język uczuć. Na przykład dla niektórych osób komunikacja jest na pierwszym miejscu, podczas gdy inni potrzebują wrażeń dotykowych i połączenia mentalnego. Obserwujcie swojego partnera przez kilka dni, aby zrozumieć, które wyrazy miłości lubi najbardziej. Może, przekonacie się, że nie ma nic przyjemniejszego dla niego niż długie rozmowy. Lub zauważycie, że kluczem do romansu w Waszej parze są niespodzianki, flirt i spontaniczne randki.

Źródło: powerofpositivity

  • Pokazujcie swoje uczucia

Z biegiem czasu wiele par przyjmuje miłość jak coś banalne i zapomina o znaczeniu dotyku, komplementów i uścisków. Nie wątpimy: prezenty i randki są bardzo romantyczne. Psychologowie są jednak przekonani, że to ulotne przejawy miłości (życzenia udanego dnia, pocałunki) wzmacniają przede wszystkim relacje. Potrzebujecie jakiegoś powodu, aby w tej chwili wysłać SMS do ukochanej osoby?

  • Powtórzcie swoją pierwszą randkę

Pamiętacie, jak się poznaliście? Jak wyglądała pierwsza randka? Postarajcie się odświeżyć miłe wspomnienia. Zarezerwujcie stolik w tej samej restauracji, kupcie bilety do kina na nocne przedstawienie, przespacerujcie się po miejscach, które kojarzą się z początkiem Waszego związku.

Źródło : thescrimsonbride

  • Znajdźcie wspólne zainteresowania

Im więcej wspólnych interesów ma para, tym silniejszy jest związek. I zawsze będziecie mieć ciekawe tematy do rozmów, pozytywne wrażenia i wspólne osiągnięcia. Nawet jeśli z natury jesteście całkowitymi przeciwieństwami, z pewnością istnieje aktywność, która będzie Was łączyć. Na przykład podróże, ćwiczenia na świeżym powietrzu, wspólnie gotowanie. Nawet czytanie książek i oglądanie filmów łączy i napełnia życie nowymi wrażeniami.

Źródło : brit

Źródło : Pinterest

  • Śmiejcie się więcej

Dobre poczucie humoru w parze to gwarancja długiego i szczęśliwego życia rodzinnego. Weźcie przykład z wiecznie uśmiechniętych Goldie Hawn i Kurta Russella, którzy są razem od ponad 30 lat. Aktorzy przyznają, że tylko umiejętność przełożenia kłótni na żart ratuje ich związek. Nawiasem mówiąc, Blake Lively i Ryan Reynolds mówią to samo.

Źródło : Jennycollen

  • Nie porównujcie siebie z innymi

Sieci społecznościowe pełne są spektakularnych zdjęć i niesamowitych historii miłosnych, trudno nie zacząć oceniać własnych relacji. Należy jednak pamiętać, że często takie posty to tylko ładny obrazek. Nie twórzcie złudzeń co do relacji innych ludzi. Doceniajcie indywidualność swojego partnera i pamiętajcie, dlaczego dokładnie w nim się zakochaliście.

  • Częściej dziękujcie sobie nawzajem

Jak pokazuje praktyka, słowa wdzięczności wypowiadane na głos wzmacniają uczucie miłości w parze. Pamiętajcie, aby powiedzieć swojemu partnerowi, jak doceniacie wszystko, co robi, nawet jeśli chodzi o śniadanie w łóżku lub rozwiązywanie codziennych problemów. Taka codzienna praktyka jest dobrą zachętą, aby jeszcze częściej zadowalać ukochaną osobę i nauczyć się doceniać każdy przejaw troski i miłości. 

Źródło : Tannerburgerphoto

Związek –  jak żywy organizm, który wymaga czasu, energii i siły od każdego z małżonków.
Ważne jest, aby wspierać początki swojego partnera i zwracać uwagę na uczucia drugiej osoby. 

Kochani,  który z tych sposobów spodobał Wam się najbardziej?

 

                                                                                                        Pozdrawiamy Was gorąco!

                                                                                                              Ślubna Pracownia

                                                                    #LetsMakeYourDream #SpełnimyTwojeMarzenia

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

2 Responses

  1. Oj tak, te rady są potrzebne i myślę, że przydadzą się w każdym związku…W codziennym życiu często zapominamy, co jest tak naprawdę ważne, kłócimy się o drobnostki, nie rozmawiamy szczerze, a jedynie o bieżących sprawach. O związek trzeba nieustannie dbać i pielęgnować go, niczym najbardziej wymagającą roślinę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *