Szafirowe Gody z konsultantem – czemu nie?

Autor: Renata Mazurek – Ślubna Pracownia Dolny Śląsk

Za nami kolejny pracowity tydzień. Tym razem organizowałyśmy Szafirowe Gody;)

Prawdopodobnie nie jeden z Was zastanawia się w jaki sposób uczcić rocznicę ślubu swoich rodziców czy najbliższych z rodziny, nieprawdaż?

Może zamiast kolejnego prezentu przypadnie Wam do gustu nasza propozycja – organizacja wyjątkowego przyjęcia;)

Tym razem zlecono nam przygotowanie 45 Rocznicy Ślubu. Do naszych zadań należało zorganizowanie całości, łącznie z nawiązaniem kontaktu z rodziną zamieszkałą zagranicą. Przygotowania do uroczystości rozpoczęły się z niemalże rocznym wyprzedzeniem, po to, abyśmy zdążyły skontaktować się z całą zaproszoną rodziną i aby goście mogli zarezerwować sobie czas i bilety lotnicze.

SZAFIROWE GODY_KOLAŻ1 Przeprowadziłyśmy wiele rozmów z dziećmi Jubilatów, które okazały się niezbędne w zgromadzeniu informacji, np. o tym: jaką Jubilaci lubią muzykę, jakie uwielbiają kwiaty, czy jaki utwór był grany na ich ślubie…

Obchody 45-tej Rocznicy Ślubu rozpoczęła uroczysta msza święta. Po mszy wszyscy goście wraz z Jubilatami mieli udać się do restauracji, ale ponieważ niespodzianką miała być obecność części rodziny z zagranicy (o których przybyciu seniorzy nie wiedzieli), zorganizowano ”romantyczną przejażdżkę po okolicy”.

Pozwoliło to gościom na dotarcie do sali bez zdradzania przygotowanej niespodzianki;)

Gdy po przejażdżce „Para Młoda” dotarła do restauracji, czekała na nich cała rodzina. Jakże wielkie było zaskoczenie i radość Jubilatów, że na ich rocznicę dotarli wszyscy, nawet z odległych rejonów Europy.

Była przemowa, toast i tradycyjne odśpiewanie 100 lat. Były też życzenia, którym towarzyszyła piosenka Urszuli Sipińskiej „Cudownych Rodziców mam”, utworu tak bardzo lubianego przez seniorów.

Po obiedzie, w humorystyczny sposób, małżonkowie zaprezentowali dzieciom i wnukom swój pierwszy taniec z przed lat … taniec do przeboju zespołu Bolter: „Daj mi tę noc”.

Nie mogło się też obejść bez tortu, który tradycyjnie razem musieli pokroić „Państwo Młodzi”. Ten moment został podkreślony utworem pt.: „Przeżyłam z Tobą tyle lat”.

SZAFIROWE GODY_KOLAŻ2

Przez cały czas trwania tego rodzinnego spotkania towarzyszyła nam muzyka z ich młodzieńczych lat – muzyka lat 60-tych.

Nie lada atrakcją był również mini koncert fortepianowy, który był miłą niespodzianką dla Jubilatów.

SZAFIROWE GODY_KOLAŻ3
Zadbaliśmy również o wystrój, oczywiście były czerwone róże – ulubione kwiaty Jubilatki oraz zdjęcie z dawnych lat. Miłym, a zarazem zaskakującym i wzruszającym elementem wystroju był oryginalny welon Seniorki rodu.

Szafirowe gody z konsultantem
Pamiętajcie, aby organizując takie spotkanie, starać się wykorzystać oryginalne pamiątki, zdjęcia i wspomnienia. Tak, aby dla bohaterów tego wydarzenia stanowiły jakiś element zaskoczenia, aby ten dzień nie był tylko wspólnym biesiadowaniem, ale nabrał indywidualnego charakteru i wywołał w przyszłości wyjątkowe wspomnienia;)

A naszym dostojnym Jubilatom życzymy dużo zdrowia i wielu kolejnych wspaniałych rocznic w gronie rodzinnym!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *