trendy weselne 2013 cz. 1

Autor tekstu: Zuza Kuczbajska – Ślubna Pracownia Warszawa

Od kilku tygodni dostaję zapytania o wytypowanie tendów na 2013 rok. Jak zwykle sprawa nie jest prosta, bowiem wiele nurtów dochodzi do Polski z opóźnieniem. Niemniej od dłuższego czasu namiętnie przeglądam zbiory zdjęć zagranicznych portali i blogów na Pinterest i tworzę własne tablice inspiracji.

Oto moje typy:

Miejsca

Coraz większą popularnością, pomimo chimeryczności polskiej pogody będą się cieszyć garden party (http://pinterest.com/pracownia01/garden-wedding/). Ale nie tylko jako bankiety pod namiotami, również jako pikniki pod chmurką. Dla gości przygotowane będą różne rodzaje siedzeń – pufy, poduchy, koce, leżaki, stoliki ogrodowe, huśtawki. Wokół rozstawione będą bary, bufety z różnorodnym jedzeniem, stacje live cooking. Wszystko w oryginalnej formie np. napoje w wannie z lodem, bufety zaaranżowane na kredensach a nawet schodach.

Od kilku lat coraz popularniejsze są miejsca industrialne (http://pinterest.com/pracownia01/industrial-wedding/). Przewiduję, że ta tendencja się utrzyma i w 2013 roku. Bywalcom weselnym już opatrzyły się modne dworki, pałacyki i hotele. Coraz więcej starych obiektów jest przystosowywanych do potrzeb eventów i wesel. Forty, cegielnie, lofty – odświeżone, z wyremontowanym zapleczem sanitarnym i kuchennym kuszą swoją oryginalnością głównie mieszkańców dużych miast. Poprzez kontrast, uroczysty bankiet przy okrągłych, elegancko nakrytych stołach i bogatej dekoracji na pewno zapadnie w pamięć zaproszonych gości. Ale wielu Nowożeńców skusi się również na styl oszczędny, nowoczesny, albo eko.

Coraz większy szum robi się wokół starych stodół (http://pinterest.com/pracownia01/barn-wedding/). Ten trend jest widoczny za granicą od kilku sezonów, u nas dopiero zaczyna się zadomawiać. Stodół „bankietowych” niestety jak na lekarstwo, ale widać ruch w tym interesie i powolne inwestycje. W stodołach sprawdzają się delikatne klimaty rustykalne (ale nie wiejskie, dobrze znane z karczm) i eko.

 

Śluby w plenerze

Batalia o śluby w plenerze trwa (http://pinterest.com/pracownia01/ceremonie/). Widać już na horyzoncie nową ustawę o aktach stanu cywilnego. Dzięki temu wielu urzędników coraz bardziej otwarcie podchodzi do tematu ślubów poza USC. Ponadto wielu przyszłych Nowożeńców mocniej i bardziej wytrwale zabiega o taką formę uroczystości, szuka miejsc, które współpracują z urzędnikami. Dlatego przewiduję, że wiele reportaży fotograficznych z 2013 roku będzie prezentowało fantastyczne plenery i oryginalne miejsca, w których zorganizowane będą zaślubiny. Bardziej dopracowane i zindywidualizowane będą dekoracje ślubne. Pożegnamy się ze sztucznymi wiązankami na urzędniczych stołach, a wprowadzimy kolory, papierowe dekoracje, personalizowanie dywany itp.

cdn.

W następnym „odcinku” o dekoracjach i stylizacji Panny Młodej.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *