wesele bezalkoholowe – czy to może się udać?

Autor: Edyta Wenc i Szymon Wiese – Ślubna Pracownia Bydgoszcz

Porada udzielona dla Magazynu Wesele.

Czy polskie wesele musi się kojarzyć z biesiadą ukazaną w filmie Wojciecha Smarzowskiego? Wódka się leje strumieniami, goście nie pierwszej już świeżości podejmują się podejrzanych etycznie czynów? Czy przywiązanie do alkoholowej tradycji, musi przekreślić marzenia o ślubie i weselu jak z bajki?

Ekonomia i ideologia

Pobudek do organizacji przyjęcia wolnego od alkoholu jest wiele. Dla jednych jest to chęć wyróżnienia swojego przyjęcia. Inni kierują się kwestią przekonań, wychowania, czy religii. Dla jeszcze innych to po prostu oszczędność. Kwoty za weselne procentu oscylują w przedziale kilku tysięcy złotych. To niemało, a para mogłaby te pieniądze przeznaczyć np. na dodatkowe atrakcje dla gości czy podróż poślubną.

Goście piją na odwagę i rozluźnienie. By lepiej, radośniej bawić się i tańczyć. Przełamanie tego stereotypu sprawi, że w niepamięć odejdą żenujące zabawy z podtekstem erotycznym, krępujące zachowania tych, którzy przecenili swoje możliwości i wszelkie sytuacje, które są – delikatnie mówiąc – niekomfortowe dla pozostałych gości.

Jak się zabrać do zorganizowania wesela bezalkoholowego?

Sposobów kilka

Jest to kwestia „porwania” gości do zabawy. Zaproponowanie im naprawdę dobrej muzyki i zabaw to podstawa. Jednym ze sposobów jest przebojowość samej Pary Młodej. Jeśli Młodzi wspaniale się bawią – zarażają optymizmem i zachęcają do tego resztę gości. Kolejnym jest zatrudnienie profesjonalnego wodzireja, który podoła temu trudnemu zadaniu. Są tacy, którzy specjalizują się w bezalkoholowych imprezach. Przechodzą nawet specjalne szkolenia i kursy.

Bar bez procentów

Czym zastąpić alkohol? Zamiast kolorowych drinków radzimy postawić na bezalkoholowe drink bary. Przepiękne bufety, na których znajdziemy pyszne i zdrowe lemoniady oraz koktajle ze świeżych owoców oraz warzyw.


A co powiecie na pomysł, by wasze wesele zdobiło… mleko? W różnych smakach, a do tego koniecznie pasujące dodatki – mini pączki, słodkie bułeczki, lody z różnymi posypkami do wyboru. Takie niecodzienne dodatki zrobią furorę, żaden z gości nie przejdzie koło nich obojętnie.

Dorośli kontra dzieci

Jeśli wasze wesele odbywa się latem, postawcie na zabawy na świeżym powietrzu. Każdy gość nawet na bardzo sformalizowanej uroczystości wciąż w głębi duszy jest dzieckiem i chce próbować nowości. Rywalizacja z dawno niewidzianymi kuzynami? Dorośli kontra dzieci? Możliwości jest bez liku. Mini golf? Kto wcześniej nie próbował, będzie miał ku temu okazję. Bulle, badminton, krokiet, dart, piłkarzyki, bilard, ping-pong to dobre pomysły na rozruszanie się między weselnymi posiłkami lub w oczekiwaniu na tort.

Goście dostając zaproszenie na wesele bezalkoholowe mogą mieć mieszane uczucia, jednak wychodząc po zabawie, nie będą mieli żadnych wątpliwości, że było to jedno z lepszych wesel, na których byli.Satysfakcja z udanego wesela bezalkoholowego jest ogromna. Na pewno zaimponujecie znajomym i rodzinie odwagą i pomysłowością. Kto wie, może będziecie pierwszą parą, która wśród waszych gości rozpropaguje ideę wspólnej zabawy weselnej bez procentów?

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *